Odstraszacze na psy

Akcesoria na psy dla kobiet

Na polskim rynku nie znajdziemy wiele akcesoriów do samoobrony przed psami, choć obserwując fora internetowe, można znaleźć wiele wpisów dotyczących pytań o odpowiednie metody obrony przed psami i innymi agresywnymi zwierzętami.

Odstraszacz psów

Zacznijmy od kontrowersyjnego urządzenia, jakim jest emiter fal o wysokich częstotliwościach (w przedziale od 20 000 do 25 000 Hz) tj. Dazer II. Wiele osób twierdzi, że takie urządzenia nie działają w ogóle, ewentualnie na pojedyncze jednostki. Prawda oczywiście leży pośrodku. Tego typu urządzenia działają, jednak gdy pies ma uszkodzony słuch lub nawet słyszy gorzej, to takie urządzenie może nie przynieść pożądanych skutków.

Gaz na psy

Dlatego na rynku możemy znaleźć inne, skuteczniejsze formy samoobrony przed agresywnymi psami, m.in. Gazy pieprzowe na psy. Działają podobnie do standardowych gazów przeznaczonych do ochrony przed ludźmi i na ich posiadanie również nie trzeba mieć pozwolenia.
Wystarczy mieć ukończone 18 lat i wylegitymować się dowodem osobistym w miejscu zakupu gazu.

Taki gaz przyda się wszystkim biegaczom, listonoszom oraz rowerzystom, ponieważ oni zazwyczaj narażeni są na ataki zwierząt. Koszt takich urządzeń nie przekracza kilkudziesięciu złotych i jest dostępny w wielu sklepach internetowych z akcesoriami do samoobrony. Do najpopularniejszych typów gazów na psy należą gazy w formie chmury lub w formie żelu.

Gaz na psy a prawo

Jeśli chodzi o kwestie prawne, to można używać tych produktów tylko i wyłącznie w trakcie obrony koniecznej. Nie można używać ich bez powodu, nie wolno nimi prowokować bójki itp.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s