Paralizatory dla kobiet

paralizator

 

Paralizatory to najczęściej kupowane (tuż po gazach pieprzowych) akcesoria do samoobrony dla kobiet. Cieszą się taka popularnością przede wszystkim ze względu na cenę, wielkość oraz skuteczność.

Jak działa paralizator?

Niektórzy mogą powiedzieć, że paralizator jest nieskuteczny, ponieważ można nim się bronić dopiero w bliskim kontakcie. Podczas używania paralizatora oprócz rażenia prądem, urządzenie wytwarza głośny dźwięk, który w niektórych przypadkach skutecznie odstrasza napastnika. W ogólnym rozrachunku lepiej posiadać paralizator i w sytuacjach zagrożenia go użyć niż nie posiadać żadnych akcesoriów do samoobrony i liczyć na czyjąś pomoc lub na litość napastnika.

Paralizator skutecznie unieruchomi napastnika

Paralizator jest również dobrym urządzeniem do samoobrony, ponieważ nie może zabić przeciwnika. Nie jest to tak zwana „lethal weapon”, czyli broń powodująca śmierć. Możemy nią sprawić ból i unieruchomić przeciwnika, ale nie wyrządzimy nią trwałych obrażeń ani nie spowodujemy śmierci napastnika.

Czy paralizatory są legalne?

Pod względem prawnym paralizatory są całkowicie legalne, wystarczy mieć skończone 18 lat i wylegitymować się dowodem osobistym przy zakupie paralizatora. Warto jednak wiedzieć w jakich sytuacjach można go użyć. Urządzenie można stosować tylko i wyłącznie podczas obrony koniecznej. Gdzie kupić paralizator? Najlepiej w dobrych sklepach z militariami i narzędziami do obrony.

Ceny paralizatorów

Na polskim rynku możemy znaleźć wiele ciekawych modeli paralizatorów. Posiadają różne wartości napięcia emitowanego pomiędzy elektrodami, niektóre ukryte są w różnych przedmiotach takich jak latarki, a nawet możemy kupić paralizator z wbudowanym miotaczem gazy pieprzowego. Ceny nie odstraszają, ponieważ znane marki zaczynają się od około 150 złotych, choć najdroższe modele mogą osiągnąć cenę nawet 3 tys. złotych.

Niezły odstraszacz

W przypadku obrony koniecznej warto posiadać paralizator, ponieważ w niektórych przypadkach napastnik może nawet odstraszyć napastnika, bez konieczności podejmowania z nim w walki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s