Skuteczna samoobrona dla kobiet

To kobiety są szczególnie narażone na napaść o charakterze rabunkowym oraz seksualnym. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych zasad uniknięcia napaści, a jeśli już do niej dojdzie, skutecznej samoobrony. Samoobrona, aby przyniosła pożądany efekt, musi być dostosowana do Twoich fizycznych i psychicznych cech.

Dlaczego kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na samoobronę?

Generalnie rzecz biorąc kobiety są fizycznie słabsze od mężczyźni, to oczywiście zachęca potencjalnych napastników: wybierają po prostu łatwiejszy cel. Ale nie obawiaj się, podpowiemy Ci, jak wyrównać różnicę szans.

Nierzadko mówi się też, iż kobiety są słabsze psychicznie. To nie do końca prawda. Wniosek taki wyciąga się na podstawie tego, że większość mężczyzn przynajmniej raz w życiu, zazwyczaj jako chłopcy w szkole, doświadczyło bójki z kolegami lub jako osoby starsze mieli do czynienia z sytuacjami kontaktowymi. Kobiety zazwyczaj takich doświadczeń nie mają, pojawia się zatem u nich blokada emocjonalna przed agresją fizyczną. Pamiętaj, że wszystko jest kwestią wytrenowania, a nie Twojej kobiecej natury!
Samoobrona to konieczność, najpierw pomyśl!

 

 

Legalne środki samoobrony

Stosowanie powyższych rad z pewnością zwiększy Twoje bezpieczeństwo. Problem w tym, że każdy napad, rabunek lub gwałt różni się od siebie, ponieważ każdy przestępca działa w taki sposób, jaki uważa za bezpieczny dla siebie. Nie ma jednego uniwersalnego sposobu przed uchronieniem się przed napaścią.

Bez wątpienia skuteczność Twojej samoobrony zwiększy zakup odpowiednich narzędzi do obrony koniecznej – zaopatrz się w dobry gaz pieprzowy lub paralizator. W żadnym wypadku nie pokazuj, że je masz. Napastnik nie spodziewa się tego typu ataku. Zaskoczenie to podstawa Twojego bezpieczeństwa, podstawowy atut podjętej samoobrony. Nie miej oporów przed użyciem gazu czy paralizatora, pamiętaj: albo Ty, albo napastnik. Walczysz o zdrowie, a może nawet życie! Najważniejsze, aby przećwiczyć użycie gazu pieprzowego wcześniej, aby w razie ataku być odpowiednio przygotowaną (instrukcje filmowe znajdziesz na kanale YouTube). Zabieraj gaz zawsze ze sobą: kiedy biegasz, wychodzisz na imprezę, idziesz lub jedziesz wieczorem po zakupy.

Liczą się także umiejętności

Idź na kurs samoobrony! Istnieje wiele szkół samoobrony, są zajęcia prowadzone przez kobiety dla kobiet. Nie bój się jednak spróbować stanąć w szranki z mężczyznami, oswoisz się z nimi jako przeciwnikami na macie. Eksperci nauczą Cię podstawowych technik obrony, uderzeń w czułe punkty, wykorzystania tego, co akurat w danej chwili masz pod ręką (torba z zakupami może okazać się całkiem pożyteczna). Zyskasz poczucie pewności siebie, zaznajomisz się ze stresem, nauczysz panować nad sobą, zachować tzw. „zimną krew”. Poza tym staniesz się znacznie bardziej wysportowana i zapewne zrzucisz kilka kilogramów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s